Hizmetlerimiz

Medikal cilt bakımı nedir?

Cilt bakımı ihmal edilmeden belli aralıklarla yapılmalıdır. Cilt tabakası, hem vücudumuzu dış etkenlerden korur hem de ne kadar sağlıklı olduğumuza dair etrafımıza bir fikir verir. Medikal cilt bakımı profesyonel ekipmanların kullanıldığı, cilt bakımına yönelik serumların sürüldüğü hedefe yönelik bir cilt bakımıdır. Medikal cilt bakımlarında siyah nokta temizleme, cilt canlandırma, cilt gençleştirme, yağlı veya kuru cilde yönelik işlemler yapılıyor. Medikal cilt bakımına başlarken bunun tek seanslık bir işlem olacağını düşünmeyin, ayda bir kere medikal cilt bakımı yaptırarak en iyi sonucu elde edebilirsin.

 

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Medikal cilt bakımı belli adımlar izlenerek yapılır. Bu adımlar,

 • Öncelikle cilt, bakımına uygun hale getirilmesi için temizlenir.
 • Temizlenen ve makyaj gibi kalıntılardan, kirlerden arındırılan cilt, tonik ile silinir.
 • Tonikten sonra peeling ile ölü hücreler ciltten arındırılır.
 • Arındırılan cilt buhar banyosu ile sıradaki temizleme işlemlerinin daha kolay yapılması için yumuşatılır.
 • Buhar ile yumuşayan cilt ve açılan gözeneklerde siyah noktalar temizlenir, deri altındaki, yağ bezecikleri çıkartılır.
 • Bu adımlarla tamamen kirli görüntüden arındırılmış cilt jel uygulaması ile yatıştırılır.
 • Ardından tonik ve radyofrekans uygulaması ile deride sıkılaşma sağlanır ve gevşeyen deri kendini toparlar.
 • Bu kısma kadar olan işlemlerin uzun süre kalıcı olması ve başarılı bir etki sergilemesi için deri üzerine özel bir maske uygulanır. Belli bir süre cilt üzerinde bekletilen maskeden sonra maske temizlenir.
 • Temzilenen maskeden sonra cilde, ihtiyacına uygun destekleyici serum ve nemlendiriciler ile masaj yapılır.
 • Güneş kremi sürülmesi ile de medikal cilt bakımı tamamlanır.
 •  

  Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

  Düzenli olarak yapılan medikal cilt bakımı sayesinde kan dolaşımı ve lenf drenaj sistemi aktif olduğu için, cilt kendi kendini yenilemeyi sürdürür. Deri altı dokularda oksijen oranı yeterli olduğundan, cilt canlılığı koruyabilir. Medikal cilt bakımın saymakla bitmez faydalarından bazıları şunlardır: 


 • Anti-aging koruma sağlar.
 • Gözenek temizliği ile cildin nefes almasına yardımcı olur. 
 • Kan dolaşımı ve lenf sistemini aktif hale getirir. 
 • Cilt lekelerine karşı koruma saglar.

 • Cilt tipine uygun ürünler, uzmanlar tarafından uygulandığı için medikal cilt bakımı cildinizi tahrişten korur, yanlış kozmetik kullanımından kaynaklanan akne, leke gibi problemlerin yaşanmasının önüne geçer ve siz de cildinizi daha iyi tanımış olursunuz. 

  Leke Tedavisi nedir?

  Zamanla güneşe maruz kalma, belirli ilaçlar ( çeşitli ilaçlar ve hormonlar), tek başına genetik durumlar, yüze uygulanan kimyasallar veya makyaj malzemeleri, kahverengi lekelerin veya güneş lekelerinin oluşmasına neden olur. Genel olarak kahverengi lekeler yüksek miktarda pigment hücresinin bulunmasının bir sonucudur.  Hormonsal değişiklikler veya mor ötesi ışığa maruz kalındığında, lekeler koyulaşır.

  Konjenital nevüs olarak bilinen benler, benekler, çiller, melazma ve koyu renk doğum lekeleri derideki pigment değişiminin en yaygın örnekleridir.

   

  Lekeleri Önleme

  Renksiz cilt lekelerinin tüm nedenlerini önlemek mümkün değildir.

  Bununla birlikte, güneşten korunma melazma, güneş yanığı ve cilt kanseri riskini azaltabilir. İnsanlar kendilerini aşağıdakileri uygulayarak güneşten koruyabilirler:

 • Güneş koruyucu kullanma
 • Öğlen güneşinin dışında kalmak
 • Bol giysilerle vucudu örtmek
 • Led Terapi Tedavisi Nedir ?

  Bu tedavi cildin kendi kendini iyileştirmesini sağlamaktadır. Bu tedavinin en önemli özelliği ise cildin yenilenme süresini hızlandırmaktadır.

  Kaynaklarda “Gençlik Işığı” olarak da bilinen Led Terapisi, cilt altındaki kollajen dokunun aktivitesini hızı arttırır. “Sarı,mavi, kırmızı ve yeşil” 4 farklı ışığı olan bu cihaz yardımı ile pek çok cilt problemi, düzenli tedavi problemleri ortadan kaldırabilir. Cerrahi operasyonlar sonrasında, operasyon kaynaklı oluşan yaraların iyileşmesini hızlandırır ve yeniden damarlanma sürecini kısaltır.

   

  Led terapi ışıklarının özellikleri nelerdir?

 • Sarı Işık: Sarı ışık özellikle kan dolaşımını hızlandırma özelliği ile fark yaratıyor. Ciltteki kızarıklıkları giderir ve pürüzsüz bir cilt için uygun koşulları sağlar.
 • Mavi Işık: Sivilce ve Akne tedavisinde kullanılır. Hassas cilde sahip olanlar için yatıştırıcı bir özelliği bulunmaktadır.
 • Kırmızı Işık: Kırmızı ışık kolajen üretimini artırarak yaşlı dokuların yenilenmesini sağlar. Gözenekleri sıkılaştırır ve ciltteki ödemi, şişlikleri azaltır.
 • Yeşil Işık: Leke tedavisinde kullanılır. Cilt hassasiyetini giderir.
 •  

  Led terapinin faydaları nelerdir?

  Cildinizdeki akne izleri, küçük kırışıklıklar, lekeler gibi bir çok sorunda etkili olmaktadır. Tüm cilt tiplerine uygulanabilir. İlaç kullanımının sakıncalı olduğu hamilelik döneminde de cilt problemleri için güvenle uygulanabilir. Cihaz ; Yüz ve göğüs bölgesi gibi büyük alanlarda kullanıma uygundur. Uygulama sonrası ekstra bir bakım yapılmamaktadır. Yapılan işlem uygulanan kişinin günlük rutin hayatını etkilemez.

   

  Led Terapi kimlere uygulanmaz?

  Led terapi, aslında pek çok kişiye uygulanabilir. Fakat “Epilepsi Hastalarına” uygulanmamalıdır.

  Dermapen Nedir ?

  Dermapen; microneedling veya mikroiğne olarak da adlandırılan bir cilt yenileme uygulamasıdır. Mikro iğneler cildin epidermis olarak adlandırılan en üst tabakasına ve bir altındaki dermis tabakasına mikro iğne uygulaması yapılır. Cilt sorunlarının etkilediği epidermis tabakasında oluşturulan bu mikro düzeydeki hasarlar sayesinde bölgede kolajen üretimi tetiklenir, bu sayede cilt yenilenerek bölgede bulunan sorunlar giderilir.

  Minimal invaziv bir uygulamadır ve kolajen üretimini desteklemesi nedeniyle kollajen indüksiyon tedavisi olarak da adlandırılır. Bahsedilen mikro hasar, kişinin hissedebileceği boyutta değildir ve tahrişe, ağrıya yol açmaz. Cilt sorunlarının düzeltilmesinde kullanılan diğer bazı yöntemlerin aksine cildin herhangi bir tabakasının soyulmasını gerektirmez.

   

  Dermapen Kimlere Uygulanabilir?

  Cilt gençleştirme uygulamasıdır ve yaşlanmaya bağlı cilt sorunları yaşayan tüm bireylere uygulanabilir. Bu yöntem aynı zamanda cildin sıkılaştırılması ve yenilenmesi üzerinde de etkilidir.

  Tedavide iyileştirilmesi hedeflenen cilt sorunları arasında:
 • Sivilce lekeleri,
 • Yaşlılık lekeleri,
 • Kırışıklıklar ve ince çizgiler,
 • Yara izleri,
 • Genişlemiş gözenekler,
 • Elastikiyetini kaybetmiş cilt,
 • Cilt tonundaki düzensizlikler gibi sorunlar yer alır.
 • Bu sorunlar genellikle yüz bölgesine uygulanan dermapen tedavisinde hedeflenen cilt sorunları olmakla birlikte vücudun farklı bölgelerindeki sorunların tedavisinde de Dermapen kullanılabilir. Özellikle bacak ve karın bölgesinde sıklıkla karşılaşılan çatlak sorunu ve yara izleri için Dermapen tedavisi uygulanabilir. Aynı zamanda saç dökülmesi tedavisi için de tercih edilebilecek tedavi yöntemlerinden bir tanesini oluşturur.

   

  Dermapen Faydaları Nelerdir?

  Cilt güzelliğinde oldukça etkili bir uygulama olan dermapenin faydalarını aşağıda listeledik. Buna göre dermapen:

 • Ciltte leke ve iz bırakmaması nedeniyle tüm cilt tiplerinde rahatlıkla uygulanabiliyor.
 • Geleneksel lazer ile cilt güzelleştirme uygulamasından farklı olarak deride ısı oluşturmadan ve deriyi soyma işlemi uygulamadan yenilenmesini sağlıyor.
 • Ulaşılması güç tüm bölgelere kolaylıkla uygulama yapılabiliyor.
 • Lazer Epilasyon Nedir?

  Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen kılların köklerinin lazer ışınları ile yok edilmesi işlemidir. Lazer ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulana lazer ışını, kıla renginin veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder.

   

  Lazerle Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

  Lazer cihazında üretilen lazer ışınları, bir el aleti ile cilde uygulanır. 15 mm çapındaki bir alan, her seferinde tek tek atışlarla taranır. Lazer epilasyon işlemini yapan ve yaptıran kişiler, işlem sırasında mutlaka koruyucu gözlük takmalıdır.

  Cilde uygulanan ışınlar kılın yapısında bulunan ve siyah rengi veren melanin ismindeki boya maddesi tarafından tutulur. Tutulan ışık enerjisi, kılda ısı enerjisine dönüşür. Kıl köküne iletilen ısı, milisaniyelik bir sürede kıl kökünü tahrip eder. Bu anda hafif bir iğne batmasına benzer bir his duyulur, kıl köklerinde şişme ve kızarıklık gözlenir.

   

  Lazer epilasyon kaç seans uygulanır?

  Lazer epilasyondan etkili bir sonuç alabilmek adına seans sayıları uygulama yapılacak kişinin kıllarının kalınlığı, sıklığı, rengi ve cilt tipine göre belirlenir. Bu belirleyenler nedeniyle kesin bir sayısı vermek doğru değildir ancak ortalama 3 ile 7 seans arasında kalıcı bir sonuca ulaşılır.

  İpek Kirpik nedir?

  Etkileyici bakışların mimarı ipek kirpik rimel sürmeden de kirpikleriniz daha dolgun bir görünüm kazandırır. Saf ipekten imal edilen ipek kirpikler, işlem uygulaması sırasında göz yapısına göre tek tek yerleştirilir. İpek kirpik ekleme sistemi sayesinde etkili ve çarpıcı gözlere sahip olabilirsiniz. Hafif olaması sebebiyle ağırıık hissi vermez. İstenilen yoğunlukta uygulanabilir.

   

  İpek kirpik  uygulaması; gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttıraran bir yöntemdir.

   

  İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısı ile yapıştırılır.

   

  Kişinin göz yapısına göre ve bazende kişinin isteğine bağlı  ipek kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu belirlenir. Uygulama yaklaşık 1.5-2  saat sürer.

   

  Kirpiklerimiz 2-3 aylık dönemlerde hergün 1er 2şer dökülerek yerini yeni kirpiklere bırakmaktadır. Sisteme bağlı olarak her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpikler de, bu doğal dökülme evresinde olanlarla beraber dökülmektedir. İpek kirpiklerimiz de sadece bu şekilde dökülmektedir.

  Microblading nedir?

  Microblading 3D (kıl tekniği) kısa çizgilerle kıl efekti verilerek cilt altına epidermis tabakaya yerleştirilmesiyle yapılan doğal ve naturel bitişli bir uygulamadır. Microblading uygulaması seyrek veya dökülen kaşlara doğal bir görünüm vererek sağlıklı bir görüntü oluşturur.

   

  Microblading Nasıl Yapılır?

  Microblading uygulaması ile kaşlar yeniden tasarlanır, yapılandırılır ve gerçek kaş görüntüsü elde edilir. Microblading uygulamasında ilk adım kaş dizaynıdır. Kişinin yüz ölçüsüne göre istenilen şekil ölçeklendirilir ve kaşın üzerine bir kalemle çizim yapılır. Kaş tasarlandıktan sonra kişinin onaylaması durumunda işlemin rahat ve acısız geçmesi için kaşa anestezik bir krem uygulanır. Bir süre bekletildikten sonra microblading uygulamasına başlanır. Kaşa kalıcı makyaj boyası kullanılarak kıl görünümünde üç boyutlu mikro kesiler atılır. Daha sonra kaş bölgesindeki kalıcı makyaj boyası silinir ve yeni kaşlar ortaya çıkar.

  Dipliner nedir?

  Göz kapağının bittiği ve kirpiklerin başladığı yere uygulanır. Kirpik hattına uygulanan bir kalıcı göz makyajı tekniği olan kalıcı dipliner, bu sayede gözlere derinlik katarken daha doğal bir kalıcı makyaj görünümü elde etmenizi sağlar.

  Kiprik Lifting nedir?

  Kirpik Lifting kirpiklerin belirli bir süre boyunca daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayan güzellik uygulamasıdır. Sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu bakım keratin bakımı olarak bilinir. Kendi kirpiklerinize rimelli, kıvrımlı ve uzun bir görünüm verir .

   

  Kiprik Lifting nasıl uygulanır?

  Kirpik lifting uygulaması öncelikle kirpiklerinizin uzunluğuna göre S-M-L olmak üzere 3'e ayrılan ped yapıştırılarak başlanır.Daha sonra bir solüsyon uygulanıyor.

  Sonrasında kirpiklerin tek tek ayrılarak cımbızla yapıştırıp kıvrık hale gelmesi sağlanır. 1 numaralı bakım ürünü sürülerek 15 dakika bekledikten sonra keratin işlemi gerçekleştirilir.
  20 dakika daha beklettikten sonra pedler çıkarılıp son bakım ürünü sürülerek işlem tamamlanır.

  Kaş Tasarımı nedir?

  Yüz hatlarınıza ve kaş kemik yapınıza uygun olarak sizin için tasanır. İhtiyaç ve istek doğrultusunda microblading ile ve ya epilasyon ile desteklenir.

  Kaş Laminasyonu nedir?

  Kaşlarınızın daha dik düzgün tarnmış bir şekilde kalmasını sağlar. Böylece yüzünüzde bir lift etkisi oluşturur. Laminasyon işlemi kaşlarınızın uzun süreli şekillenmesi için uygulanan bir işlemdir. Kaşların asimetrisi, sert tüylerin yanlış yönde büyümesi problemini çözer ve istenen şekli ve rengi almasını sağlar. Laminasyonlu kaşlar ideal bir kaş görünümü vermeyi mümkün kılar. İyileştirir, kaşları güçlendirir ve bunları protein botoks bakımı ile besler. Kaş laminasyon yapılacak olan kaşlarda kaş boyama işlemi yapılır ancak kaş kınası yapılamaz. İstenirse 2 gün sonra yapılabilir.

   

  Kaş laminasyonu nasıl yapılır?

  Öncelikle kaş şampuanı ile kaş makyaj artıklarından temizlenir. Sonrasından primer ile kaş ve deri üzerindeki yağ arındırılır ve kaşlar istenen şekle göre özel yapıştırıcı ile sabitlenir. 2 farklı solüsyon uygulanır, gerekli süre kadar beklenir. Eğer kaş boyama yapılacaksa şekil belirlenir ve kaşlar boyanır. Sonrasında kaş botoks işlemi yapılır. En son olarak kaş alımı yapılır. Kalıcılığı 6-8 hafta arasındadır.